АЛЕХИНА Лариса Анатольевна Заведующая кафедрой. Специалист высшей категории, учитель-методист. Преподаватель физики и природоведения
Стаж работы учителем физики – 22 года. Окончила в 1983 году 46 гимназию им. Ломоносова, а в 1988 году физический факультет Харьковского государственного университета им. М. Горького (ныне имени В. Н. Каразина) по специальности– физик, преподаватель физики. На протяжении школьных и студенческих лет занимала активную жизненную позицию, избиралась комсоргом класса, курса, первым заместителем секретаря факультетского бюро, инструктором комитета комсомола.
Работала в общеобразовательных школах № 110(1988–1992), 82(1992-1994) и 7 (1994-2001)г. Харькова. С 2001 года работает в лицее «Профессионал». В 1997 году призер районного тура конкурса «Учитель года». Представленные ею разработки уроков и внеклассных мероприятий неоднократно занимали призовые места на районной и областной ярмарках педагогических идей. Является автором научно-методических пособий, опубликованных издательством «Ранок». Имеет 8 публикаций по методике преподавания физики в журнале «Фізика в школах України». Принимает активное участие в подготовке учащихся к предметным олимпиадам, турнирам, конкурсам. Особое место в ее работе занимает переделка песен, написание сценок, стихов, а также участие в выступлениях на праздниках.
К любимым занятиям относятся уход за домашними питомцами – двумя кошками и собакой; переделка и пошив одежды, сумок, рюкзаков; перестановка мебели и переделка интерьера квартиры(ничто человеческое не чуждо).
Список публикаций
1. Альохіна Л.А. Електричний опір провідників //Фізика в школах України, № 24/03
2. Альохіна Л.А. Урок фізики в 9 класі “Лінзи” //Фізика в школах України, № 7/04
3. Альохіна Л.А. Дидактичний матеріал “Електростатика” //Фізика в школах України, № 22/05
4. Альохіна Л.А. Річний тест з фізики //Фізика в школах України, № 8/05
5. Альохіна Л.А. Урок для 5-го класу “Як козаки фізику вивчали” //Фізика в школах України, № 6/04
6. Альохіна Л.А. Шоу “Міс Фізика” //Фізика в школах України, № 13/04
7. Альохіна Л.А. Якобі М.В. Експрес-Контроль. Фізика. 8 клас. 2005
8. Альохіна Л.А. Якобі М.В. Експрес-Контроль. Фізика. 9 клас. Ранок. 2006
9. Альохіна Л.А. Якобі М.В. Експрес-Контроль. Фізика. 7клас. Ранок. 2007
10. Альохіна Л.А. Розширене календарне планування. Фізика. 7клас. Ранок. 2007
11 Альохіна Л.А. Якобі М.В. Робочий зошит. Фізика. 7клас. Ранок. 2007
12. Альохіна Л.А. Якобі М.В. Експрес-Контроль. Фізика. 8 клас. Ранок. 2008
13. Альохіна Л.А. Розширене календарне планування. Фізика. 8 клас. 2008
14. Альохіна Л.А. Якобі М.В. Експрес-Контроль. Фізика. 9клас. Ранок. 2009
15. Альохіна Л.А. Експрес-контроль– достовірна зворотня інформація.
Інформаційно-методичний вісник. Ранок. Вересень 2008, 2009, 2010.
Оксана Володимирівна БУДКО Спеціалист вищої категорії, учитель-методист. Викладач географії та економіки.
Закінчила Харківський національний університет імені В.М. Каразіна, геолого-географічний факультет. За фахом географ-еколог.
Стаж роботи 20 років. За ці роки закінчила курси економічної теорії за сприяння фонду Сороса. Брала участь у серії інтерактивних семінарів-тренінгів у Польщі з питань системи управління закладами освіти середньої та вищої школи. Останні 6 років працюю в установах із профільним навчанням. У зв’язку з цим напрямом діяльності впроваджувала багато технологій, методик із проблемного навчання, цілу систему з особистісно-орієнтованого підходу в навчанні, багато напрацювань із самоосвіти.
За роки викладання обіймала посади заступника директора з наукової роботи, заступника директора з навчально-методичної роботи, виконуючого обов’язки директора ліцею.
Маю багато грамот та дипломів за досягнення у методичній та дидактичній роботі: Розробки тематичного оцінювання для курсу 6 класу «Загальної географії», методика самоосвіти для 9-го класу з географії України, методичні рекомендації з проблемного навчання у 10-му класі курс «Соціально-економічна географія зарубіжних країн», розробка позакласного заходу «Дні народів світу». Опубліковані статті у періодичних виданнях спеціальних випусках журналів ХГУПТ: «Обдарованим дітям належить майбутнє», «Реалізуй себе за допомогою самоосвіти», «Удосконалення самостійних навичок роботи у профільному навчанні на уроках географії», «Цікавий урок географії», “Експеримент на нестандартність”.
Протягом багатьох років виступала науковим керівником учнів Торгово-економічного ліцею у Малій Академії наук з географії, економіки. Усі роботи були відзначені дипломами 1, 2, 3 ступенів. Велика кількість учнів стала переможцями конкурсів «Каразинський колоквіум», «Гагаринські читання», «Науково-студенська конференція при ХДУПТ» з доповідями з географії, економіки, де я виступала керівником. Також протягом останніх десяти років учні є призерами районних, обласних олімпіад із географії, економіки.
Всі методичні напрацювання публікувалися в газетах, журналах видавництва «Основа», «Ранок», «Шкільний світ». Неодноразово виставлялися на ярмарках педагогічних ідей. Маю дипломи 1, 2, 3 ступенів. Окрім цього, у моїй діяльності була практика викладання іноземним студентам у Харківському державному університеті харчування та торгівлі на предмет «Регіональна економіка» англійською мовою. У вільний від роботи час пишу вірші, граю на піаніно (маю музичну освіту), співаю, танцюю, вивчаю англійську мову.
Володимир Юрійович БАРАБАШСпеціаліст першої категории, старший учитель. Викладач хімії та основ здоров’я
У ліцеї працюю з 2000-го року, збираюся це робити й надалі, бо вважаю цю роботу важливою та необхідною.
Трохи про себе.
Освіта.
Закінчив середню школу в Старому Салтові, відслужив два роки тоді ще Радянської армії, в Азербайджані. Після армії закінчив рідний ХПІ, факультет технології органічних речовин. Згодом, мабуть цього здалося мало, закінчив педагогічний інститут, про що не шкодую, тому що робота в школі (в даному випадку в ліцеї), незважаючи на всі складнощі в нашій системі освіти, мені до вподоби.
Трудова діяльність.
Офіційна трудова діяльність розпочалася 1987г. Працював в управлінні Всесоюзної коксохімічної станції (технік-технолог), на Харківському дослідному коксохімічному заводі, у відділенні охорони РВВС Московського району (охоронець), на Харківському миловарному комбінаті (інженер з обладнання, інженер-еколог, нічний директор) тому, крім програмного матеріалу, є про що розповісти під час уроків про реальне життя.Громадське життя.
З 1999 р. є членом Харківської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги, членом громадської ради при Управлінні екології та природних ресурсів у Харківській області. З 2000 року працюю влітку в Криму в дитячому екологічному навчально-тренінговому центрі інструктором з виживання, заступником директора.
Я є організатором, а також приймаю участь у різноманітних заходах, пов’язаних з екологічним вихованням.
Захоплення.
Захоплень багато, бо у світі багато цікавого, щоправда, часу мало. Серед багато чого фотографування, карате (1994р. 4-е місце на Всеукраїнських змаганнях з Кекусінкай карате (повний контакт)), люблю читати науково-фантастичну літературу, люблю вірші, дуже поважаю творчість Висоцького, співаю під гітару, ходжу в походи тощо.
Недоліки – не вмію танцювати вальс.
Переваги – навчуся танцювати вальс.
Тетяна Леонидівна КУЗНЄЦОВАКандидат біологічних наук. Викладач біології
РІДНЕ МІСТО – ХАРКІВ. Повна середня освіта (школа №36) з неповною музичною (школа №1 ім. Л.Бетховена, клас фортепіано) та повною середньою художньою (художня школа ім. І. Рєпіна). У шкільні роки захоплювалася спортом, віддаючи перевагу баскетболу та волейболу (грала за збірну міста).
Найповніша вища освіта – природний ф-т ХДПІ ім. Г.С. Сковороди (на жаль, але єдині світлі спогади залишилися про небагатьох викладачів і після навчально-польової практики в Гайдарах) Займалася науковими дослідженнями на різних профільних та загальних кафедрах інституту. На п’ятому курсі здобула медаль від ЦК ВЛКСМ за ІІІ місце на Всесоюзному конкурсі студентських робіт за наукову працю за темою, пов’язаною з аналізом систем вищої освіти у різних країнах. Диплом писала на кафедрі зоології у проф. А.П. Кропивного, провівши два сезони на островах Дніпродзержинського водосховища, вивчаючи екологію малої білої чаплі. Ще на п’ятому курсі інституту розпочала свій трудовий вояж з роботи вчителем біології у сш.№16 (сел. Жуковського).
Пізніше працювала викладачем на кафедрі ботаніки ХДПІ ім. Г.С. Сковороди, там же закінчила аспірантуру. Тема наукової роботи «ВНУТРІШНІЯ ПОМІННІСТЬ FRAXINUS EXCELSIOR L. У ГЕОГРАФІЧНИХ КУЛЬТУРАХ І ПРИРОДНИХ ЛІСАХ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ ЛІСОСТЕПІ УКРАЇНИ» і самі дослідження пов’язані з УКРНДІЛ. Г.М.Висоцького. В результаті 18 років роботи у лабораторіях селекції, фізіології рослин та постійних поїздок лісами Харківської, Полтавської, Луганської та Сумської областей, понад 20 наукових статей та захист дисертації.
У ліцеї працюю майже 15 років. Окрім навчального процесу, багато спогадів залишили екскурсійні поїздки, вилазки та щорічні тури з ліцейськими дітлахами до Херсонесу, Закарпаття, Одеси…
Приємно й те, що багато хлопців вибрали для свого подальшого навчання БІЛОГІЧНІ спеціальності і в нас у країні та за кордоном, що дозволяє, підтримуючи дружні стосунки, спілкуватися зараз і на колегіальному професійному рівні…
Мандрувати люблю і зараз… Люблю в’язати спицями, ходжу на концерти симфонічної та органної музики, на оперні та балетні спектаклі, слухаю джаз, щось із авторської пісні (тільки не на рівні самодіяльності та дилетантства)…
Не розумію сенсу у зрізаних квітах, не приймаю дресирування тварин у цирку, переживаю за тварин у зоопарках, але люблю сушену рибку.
Шампанське «БРЮТ» віддаю перевагу всім іншим алкогольним напоям…не забуваючи, про натуральну каву та чай… І, НЕ ВТОМЛЮЮСЬ МРІЯТИ ТА ВЕРИТИ В ЧУДЕСА!!!